
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 15 nF |
| Voltage Rating (DC) | 50 V |
| Tolerance | ±10 % |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | X7R |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 50 V |
| Thickness | 0.9 mm |
| RoHS | Compliant |
| Mounting Style | Surface Mount |
| lead free status | Lead Free |
| operating temperature | -55.0 °C |
| rohs status | Compliant |
| case package | 0805 |
| voltage rating dc | 50 V |
| capacitance tolerance | 10 % |
| dielectric characteristic | X7R |
Stock: 857
Distributors
pcbx
Unit Price$0.08720
Ext.Price$0.08720
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.08720 | $0.08720 |
| 10 | $0.03069 | $0.30690 |
| 50 | $0.02279 | $1.13950 |
| 100 | $0.01693 | $1.69300 |
| 500 | $0.01128 | $5.64000 |
| 1000 | $0.00812 | $8.12000 |
| 3000 | $0.00507 | $15.21000 |
| 5000 | $0.00316 | $15.80000 |
